БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА на поръчки над 60 лв.
СИГУРНОСТ при разплащанията
НАЛОЖЕН ПЛАТЕЖ
0
Extase > Плащане

МЕТОДИ НА ПЛАЩАНЕ

Защо не получавам касова бележка за получената стока?

Законово основание за услугата е Наредба № Н – 18 от 2006 г., чл.3 за „Регистриране и отчитане на направените продажби“. Съгласно текста в наредбата един от вариантите, който Ви освобождава от задължението да издавате Фискална касова бележка, е плащането към Вас да се извършва чрез Пощенски паричен превод. Тази услуга трябва да бъде извършена от лицензиран пощенски оператор, какъвто е Спиди /Speedy/.

Самата услуга Наложен платеж чрез Пощенски паричен превод не налага допълнителни усилия от страна на търговеца или неговия клиент.

За направеното от клиента плащане Спиди /Speedy/ издава товарителница, в която е вписана сумата на пощенския паричен превод на стойността на дължимия наложен платеж. Тази разписка е законово признат документ, освобождаващ търговеца от задължението да издава касова бележка.